hydrolat z oczaru

Kosmetykinaturalne – dobrodziejstwo hydrolatów

hydrolat do ciała

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z rozkoszą użytkowane, albowiem mało w nich chemicznych dodatków, konserwantów, pigmentów i złośliwych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w cerę i porządnie ją odżywiają.

naturalny hydrolat lawendowy

Czy warto wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa bądź roślinna, a adekwatnie produkt uboczny, który powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te preparaty naturalne można używać jako toniku do twarzy lub ewentualnie dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się szczególnie dla cery wrażliwej, bo hydrolat działa o wiele delikatniej od samych olejków eterycznych. Wyśmienicie łagodzi skórę po depilacji bądź gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, lub dołączyć do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat można wzbogacić krem do twarzy używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na cerze oraz zapobiegnie zamykaniu porów. Wykorzystuje się ich także do mieszania maseczek w proszku lub rozpuszczania peelingów.

Jakie są walory hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one nadzwyczaj łagodne, można je stosować bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada dobrać wedle ulubionego zapachu bądź też właściwości rośliny, z której powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Kosmetyki naturalne a otoczenie
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie tylko o własną skórę, lecz oraz o przyrodę. Tego rodzaju artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.