włoska restauracja Kraków centrum

Smaczna włoska kuchnia
Masz ochotę smacznie zjeść? Spośród wielu alternatyw, jakie oferuje europejska sztuka kulinarna na atencję zasługuje kuchnia włoska. Z jakiego powodu? Przede wszystkim z tego powodu, że włoska kuchnia to bogactwo smaków, połączeń oraz spora dawka zdrowia.

Typowe włoskie potrawy

Polakom włoska kuchnia, łączy się prawie zawsze z pizzą i makaronem oraz czasem z owocami morza. Tymczasem włoska kuchnia to również takie smakołyki jak słodkie desery czy oliwki.

Klasyczne potrawy włoskie

Pasty to podstawa włoskiej kuchni. We Włoszech gotuje się pasty w dziesiątkach form. Praktycznie trudno wyobrazić sobie składniki których nie można dodać do makaronu. restauracja włoska Kraków Owoce morza, dodatki mięsne oraz rożnorodne warzywa, powodują, że makarony można jeść każdego dnia.

Następną typową potrawą jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz z Grecji. Znana jest jednak jako włoska potrawa. Dobra pizza włoska to niezbyt grube ciasto i niezbyt duża ilość składników. Najpopularniejsza wersja pizzy to margharita z mozarellą. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie potrawy to znacznie więcej niż jedynie pizza i makaron. To również canelloni, tortellini, piada i liczne desery – takich jak tiramisu czy panna cotta. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie skosztować wina czy pełnych aromatu serów- ricotty, mozarelli oraz grana padano.
Zobacz film